גביעים ומדליות

גביעים ומדליות – הדרך להוקרה ולהערכה

הרגע שבו ספורטאי מנצח מניף את הגביע ממצה את כל תחושת הסיפוק לאחר המאמץ הפיזי הגדול שהוא נדרש לעשות לצורך ניצחון בענף הספורט שבו הוא מתמחה. בדומה לכך, הענקת מדליות נותנת לספורטאי תחושה שמוקירים את מאמציו. בשל כך, נצרבו הגביעים והמדליות כסמל האולטימטיבי של הוקרת ספורטאים.

גביעים ומדליות – חמישה דברים שכדאי לדעת

בין אם מדובר בספורט מקצועני ובין אם מדובר בספורט של ספורטאים חובבים, נהוג להעניק לספורטאים המשתתפים בתחרויות גביעים ומדליות. פעמים רבות מוענקות מדליות לכל המשתתפים בתחרות מסוימת, כשיתרון המנצח על כל מי שלא ניצחו הוא שהוא מקבל גם גביע בנוסף למדליה המציינת את עצם ההשתתפות בתחרות. לעתים מוחלף הגביע במדליה ייחודית. כך, כולם יודעים שהמנצחים בתחרות באולימפיאדה מקבלים מדליות ששונות זו מזו במתכת שממנה הן עשויות – זהב, כסף או נחושת.

חוגי ספורט רבים המכשירים ילדים ונוער לתרבות ספורט משתמשים בסמליות ובמשמעות הגדולה המיוחסת לגביעים ומדליות כאמצעי לעודד את הצעירים להשקעה בענפי הספורט השונים. ברור כשמש שכאשר ילד שמתאמן להיות ספורטאי מקבל גביע או מדליה מן המאמן, הוא חש שהבחינו במאמצים שהשקיע ומרגיש שיש מי שיעריך אותם.

הגביעים יקרים ללב של הילד המתאמן בספורט כי הוא לרוב מרגיש שזכה בגביע בזכות מאמציו ולא בחסד. הענקתם מעצימה את הילד ומעניקה לו תחושת ביטחון עצמי והערכה עצמית. התחושות החיוביות הללו יגרמו לילד לרצות להמשיך לעסוק בתחום שבו הוא חש מוערך ולכן ישקיע עוד ועוד בענף הספורט, עד שיוכל להפוך למקצוען. באופן זה, יוכל להתגבר ביתר קלות על מסיחי הדעת הרבים ועל עצלנות שקיימת לעיתים ושמפריעה בהשקעה בספורט.

מתי כדאי להעניק את הגביעים ואת המדליות? זה תלוי בצרכים, תלוי בזמן, תלוי במאמן ותלוי בספורטאים. יש מאמנים שמעניקים מדליות וגביעים רק בסוף עונת האימונים והתחרויות. אחרים, נוהגים להעניק בסוף כל אימון מדליה מיוחדת לספורטאי הצעיר שהצטיין באותו אימון.

אם בעבר היה צורך לקמץ בחלוקת מדליות בשל מחירן הגבוה, הרי שהיום יש היצע עצום של מדליות זולות מאוד. כך, ניתן לרכוש באופן מרוכז כמות גדולה של מדליות ושל גביעים. המחירים יכולים להיות אטרקטיביים מאוד.

דקו פתרונות אינטרנט - קידום אתרים בגוגל | דקו אתרים - אתרים למכירה